PANORAMİK ASANSÖR

Geniş atriumların mimari konseptlerde daha fazla yer alması ve modern asansör teknolojisinin ilerlemesi, panoramik asansörlere yönelik trendi hızlandırmıştır. Bu teknoloji ile birlikte asansör konstrüksiyonu daha ekonomik ve esnek bir hal almıştır. Bu sayede panoramik asansörler çok geniş kullanım alanı bulmaktadır.

Panoramikasansor

Alışveriş merkezleri panoramik asansörlerin en fazla tercih edildiği bina yatırımlarıdır. Ancak yapıdaki konumu iyi planlandığında panoramik asansörler oteller, restoranlar ve eğlence merkezlerinde de iş hacmini arttırırlar. Görsel çekiciliğin yanı sıra panoramik asansörler yolculara manzaralı bir seyir sunmaktadır. Bu özellik kapalı alanda kalmaktan rahatsız olan kişilerin huzursuzluğunu azaltmakla kalmaz. Aynı zamanda asansör yolculuğunu fonksiyonel bir seyahatten keyif verici bir yolculuğa çevirir.   

Panoramikasansorler
Alışveriş merkezlerinde panoramik asansörlerin yolculara sunduğu manzaralı seyir müşterilerin katlar arasında seyahat etmesini teşvik etmektedir. Ticari olarak bu durum, ziyaretçilerin alışveriş merkezinde pazarlama aktivitelerinin farkına varabilmeleri için birçok değişik imkan sunmaktadır. Böylece panoramik asansörler sadece bir seyahat aracı olmaktan çıkıp satış aracı olarak da değerlendirilebilirler.

Panoramikasansormodeli 

Hidrolik ve elektrikli tahrik sistemleri sayesinde panoramik asansörlerde çok geniş kapsamlı yerleştirme çözümleri üretilebilmektedir. İSO 9001 kalite güvence sistemin çok üstüne çıkan ACE gibi dahili sistemleriyle güvenlik ve kalite güvence altına alınmıştır.

Panoramik

Panoramik asansörün ilk bakışta farkedilmeyen bir başka avantajı da binanın dışına monte edilebilmesi sayesinde alan tasarrufu sağlanmasıdır. Kapalı bir kuyu ile sınırlı kalınmadığından panoramik asansörün dizaynı mimar tarafından belirlenebilir.